Pozdrav. Pre par meseci mi je radjeno vadjenje zivca iz sestice, kanali su napunjeni i zub je plombiran. Medjutim, pre 2 nedelje sam osetila jako neugodnu bol kada jedem ili pijem toplu ili jako hladnu hranu. Otisla sam kod svog stomatologa i ona mi je rekla da je to nemoguce jer je zivac izvadjen. Zub ne boli na dodir, ali bole desni oko njega, koza na dodir jezikom. Otisla sam kod drugog lekara koji mi je izvadio osmicu, koja je navodno mozda bila uzrok tom bolu, a meni se ta bol oko sestice javlja i dalje, nakon vadjenja te osmice. Opet sam se vratila kod svog stomatologa, ona mi je rekla da je to mozda iritacija oko zuba, jer mi hrana zapada izmedju tog zuba i da ispiram hexoralom. Medjutim i dalje mi se javlja ta bol, ako ne i vise nego pre, kada jedem toplu hranu. Napominjem da mi nije radjen snimak zuba ni pre ni posle intervencije vadjenja zivca. . . . Ne znam vise sta da radim, molim za pomoc, promenila sam 2 stomatologa, ali bezuspesno. . . . Hvala

    Odgovoreno: 05. 03. 2012.
    • Poštovana,
      Moguce je da nije izvadjen zivac u potpunosti mada se ni drugi uzroci ne mogu iskljuciti. Rtg snimak zuba je obavezan kako pre zapocinja endodontskog lecenja ("vadjenja zivca" kako vi kazete) tako i nakon toga, kako bi se prekontrolisao kvalitet rada.