Pozdrav, prije vise od mjesec dana osjeco sam kao upala grla, zubnog mesa. Prilikom pranja zuba bilo je i manjeg krvarenja desni. Tad sam jos i koristio vodu za zube corsodyl. Imao sam osjecaj da corsodyl jos vise nagriza tako da sam neko vrijeme prestao koristiti i gle cuda nakon nekoliko dana se smirilo. Dvije stvari koje me muce su: 01. Jezik me je jos uvjek pecka, gornji dio jezika u sredini prednjeg dijela. Ujutro skoro da i neosjetim a preko dana i uvece se peckanje pojacava. 02. Sa desne strane jezika sam primjetio 2 izrasline. Boje su kao i jezik, velicine 2-3 milimetra, vise plosnate i nekako kao da vise na stani jezika. Nekad se slijepe pa izgledaju kao na ovoj slici. Tj kao da je dio jezika. Inace nosim parcijalnu protezu vise od 10 godina, i neznam dali od proteze moze doci do ovoga. Sad neznam dali ove izrasline imam duze vrijeme ili ne. , sad kad me jezik pecka pregledao sam jezik i njih ugledao. Mada iza njih (sa strane zadnji dio jezika i sa desne i sa lijeve strane imam nesto slicno (kvrgice) ali su nekako uz sami jezik priljubljene. Zabrinjava me dali su ove izrasline opasne i dali peckanje jezika uzrok neke infekcije. Hvala molim vas za brzi odgovor,.

    Odgovoreno: 17. 01. 2012.
    • Poštovani,
      Slika je neupotrebljiva jer je mala a uvecanje ne daje dovoljnu ostrinu da bih pretpostavio o cemu se radi. Obzirom na opis pretpostavljam da se radi o hronicnoj iritaciji zbog stare proteze. Predlazem detaljan pregled od strane maksilofacijalnog hirurga i izradu nove proteze.