Postovani doktore bojane mnogo puta sam vam postavljao pitanja i hvala vam na svim dosadasnjim odgovorima. Moj problem su donje dve jedinice (imam cistu) . Bio sam kod svih mogucih oralnih hirurga u mom gradu, na kraju sam pre neki dan bio i u beogradu na klinici za oralnu hirurgiju (u okviru stomatoloskog fakulteta) i definitivno je dilema razresena. Cista i zubi moraju da se vade!!!! Manje-vise ja sam to i ocekivao!! E sada sta posle toga!!! U beogradu rekli su mi da bi za mene bilo najbolje da stavim implante, ali ne mogu da stavim dva implanta vec samo jedan (jer nema dovoljno mesta) !!!! Doktor oralni hirurg rekao mi je da bi mi stavio jednu vecu krunicu i da bi proteticar (nisam bas shvatio) napravio jednu crtu da izgleda kao da su dva zuba!! Kako bi to izgledalo jer doktor je rekao da njemu nije bitan izgled vec funkcija!!! A ako bih se odlucio za mostove koji zubi bi mi bili nosaci za mostove!!! Da li samo dvojke ili ne daj boze i trojke!! Koja je bolja opcija po vama jedan implantant (veci zub) ili mostovi ili mozda postoji i neka treca opcija. Molim za hitan odgovor!!!!!

    Odgovoreno: 13. 12. 2011.
    • Poštovani,
      Bez detaljnog pregleda ne mogu da se izjasnim ali mi opcija sa jednim implantom i dva zuba ne izgleda kao privlacno resenje u datoj situaciji. Ne slazem se da izgled nije bitan. On je svakako bitan koliko i funkcija i to je neodvojivo jedno od drugog u savremenoj stomatologiji. Verovatno je najjednostavnije i najjeftinije uraditi most. Ukoliko su obe "dvojke" korektne bile bi dovoljne za nosace mosta.