Postovani, danas sam trebao da imam operaciju ciste (na prednja donja dva zuba 31 i 41) nisam imao operaciju zbog sledecih razloga. Zubni hirurzi su mi rekli da ce mi ta dva zuba ispasti vrlo brzo (3-6 meseci) e sada ja sam posle toga otisao kod privatnog stomatologa i posle snimaka privatni stomatolog mi je rekao da imam cistu ali da sada postoje modernije tehnologije i da uopste nije potrebna operacija ciste vec da ce on da mi leci pomocu nekih lekova i da ce za 6 meseci da cista bude unistena!!!!!!!! Posle toga vratio sam se kod zubnih hirurga koji su mi rekli da nije toliko strasno ali da mora operacija!!!!!!! Nista mi nije jasno jedan prica jedno drugi drugo!!!!!! Molim vas kazite mi vase strucno misljenje!!!!!!!! Sta da radim koga da poslusam i da li je uopste moguce cistu ukloniti na nacin koji mi je rekao privatni stomatolog!!!!!!! Molim vas za hitan odgovor!!!!!!!!

    Odgovoreno: 29. 11. 2011.
    • Poštovani,
      Lecenje ciste zuba je iskljucivo hirursko. Ne znam sta je mislio kolega privatni stomatolog (moguce da smatra da, lecenjem kanala korena zuba, ce se i cista povuci, porazgovarajte sa njim detaljnije jer takav nacin lecenja nije uvek uspesan i cesto i posle toga je potrebna hirurgija) .