Moj mladji sin, koji ima 27god. Imao je parodontalni absces. Skinut je kamenac, izkiretiran dzep. Molim vas, recite mi, koja je preventiva ovih abscesa, jer kako cuh postoji mogucnost recidiva. Sin kaze da je posle uzimanja kokica, osetio bol, i pljunuo je puno gnoja i krvi. Parce od kokica, mu nije zapalo za zub. Ako je treauma razlog, da li i tada dolazi do recidiva? Koji antibiotici su najefikasniji u ovim slucajevima? Ranije, misli, da nije imao ovih tegoba. Hvala. Snezana

    Odgovoreno: 09. 10. 2011.
    • Poštovana,
      Parodontalni apsces nastaje kao posledica uznapredovalog stadijuma parodontoze tj. Zbog dubokih parodontalnih dzepova. Lecenjem parodontoze otlonice se i mogucnost pojave parodontalnih apscesa. Lecenje je moguce na vise nacina a najefikasniji je hirurski pristup sa nadoknadom vestacke kosti. Pogledajte sajt www. Medikdent. Co. Rs i eventualno zakazite pregled.