1. Da li ispiranje usta čajem od žalfije može da reši problem bolnih desni koje krvare tokom pranja zuba? 2. Da li je moguće da zbog sivih plombi zubi dobiju sivu boju i da li se to rešava tako što se sive plombe zamene belim plombama? 3. Kako imati zdrave desni? Hvala puno unapred.

    Odgovoreno: 08. 04. 2011.
    • Poštovana,
      Čaj od žalfije ima dokazana antiseptička svojstva i ja ga rado preporučujem pacijentima. No problem bolnih desni koje krvare nikako ne može rešiti. Kod vas je prisutna najverovatnije parodontoza i potrebno je lečenje ukoliko ne želite da izgubite zube. Moguće je da zubi dobiju sivu boju od plombi ukoliko su one masivne i dolazi do prosijavanja sive plombe, a isto tako treba da znate da siva boja zuba moze nastati ukoliko je pomenuti zub lečen u smislu "vađenja živca" i da je zbog toga promenio boju. Pogledajte sajt www. Medikdent. Rs i eventualno zakazite pregled. Srdacno. . .