Poštovani, pišem vam u vezi problema sa jezikom. Naime, pre otprilike 3-4 nedelje, na donjoj desnoj strani jezika mi se pojavilo zadebljanje. Prvih par dana je bilo omanje, medjutim, ubrzo se uvecalo, i od tada pa do danas ima manje više konstantan oblik i veličinu, prečnika priblizno 5-10 mm. Iste je boje kao i ostatak sluzokoze donjeg dela jezika, i nije bolno na bilo kakav nadrazaj. Takodje, nikada do sada mi se ništa slično nije pojavljivalo u usnoj duplji. Priložio sam i fotografiju. Šta bi to moglo da bude, i kako bi moglo da se ukloni? Unapred hvala na pomoći.

    Odgovoreno: 03. 02. 2011.
    • Poštovani,
      Po slici bih rekao da se radi o cisti i verovatno je potrebna hirurska intervencija. Ipak je za kompletnu informaciju potreba klinicki pregled. Pogledajte sajt www. Medikdent. Co. Rs i eventualno zakazite pregled. Srdacno dr bojan pejakovic