Postovani koji su alternativne metode u lecenju afte bolesti ustiju? Vec godinu dana bolujem probao sam i tablete koje se sisu i katarionovo ulje sad koristim ozosept gel ali ne pomaze molim vas recite mi sta da koristim? Hvala vam

    Odgovoreno: 03. 02. 2011.
    • Poštovani,
      Urzok nastajanja afti nije poznat se samim tim enam ni efikasnog leka. Terapija podrazumeva simtomatsku primenu antiseptika, oralnih gelova za umanjivanje tegoba, eventualno analgetika p. P. Dalje treba povesti racuna o hogojeni ishrane i oralnom zdravlju a sve u cilju da se pauza izmedju dve pojave sto vise produzi. Srdacno dr bojan pejakovic