Postovani, imam 30 godina i pre 15 godina sam radila punjenje kanala na donjoj sestici. Ove nedelje sam uradila rendgen vilice i zubar je primetio da ispod tog zuba ima mala upala, u samom korenu zuba. Predlaze ponovno otvaranje kanala ali nije siguran da ce kanali biti prohodni i da ce zub moci da se spase sto je mene veoma uplasilo. Ja ne osecam nikakv bol i nemam otok. Da li smatrate da je otvaranje kanala neophodno i kolike su sanse da se zub sacuva ako je upala u samom korenu? Sta je opcija ukoliko kanali ne budu prohodni? Molim Vas za pomoc i savet.

    Odgovoreno: 07. 09. 2021.
    • Ukoliko je promena na vrhu korena minimalna, moze se pratiti da li napreduje. Ako ne napreduje tokom godinu dana, savetujem samo kontrole. Ukoliko napreduje, moze se pokusati sa ponovnim lecenjem korena. Krajnja opcija  ako nista ne uspe, je vadjenje zuba.