Moje postovanje... Cerka ima 6 godina. Prva dva donja zubica smo joj izvadili kod zubara u isto vreme pre pola godine,klimali su se pomalo i poceli su stalni da rastu. Pre 20ak dana smo isli jer je pocela gornja jedinica da se klati i da istu izvadimo(stalni se ne naziru jos uvek ),bolelo je dosta vise nego oba donja. Da li sam ja pogresila jer je vodim na vadjenje kod zubara,tj da li je bolje da cekam da se oni sami doboljno rasklate do samostalnog ispadanja..jer se sada klati i druga jedinica,pa ne znam da li da cekamo ili da je vodim opet na vadjenje? Unapred Vam se zahvaljujem na odgovoru

    Odgovoreno: 19. 07. 2020.
    • Nema potrebe forsirati dete sa "nasilnim" vadjenjem. Zubici ce se sami sve vise klimati i na kraju ce minimalna sila biti potrebna da se isti izvadi (dete najcesce samo izvadi zub). U slucaju da stalni raste pored mlecnog zuba, je indikovano vadjenje kod stomatologa, ili ako je u pitanju upala.