Poštovani,

    Pre 5 dana imala sam resekciju korena zuba (35). Intervencija je prošla dobro i oporavak ide dobrim tokom. Zanima me da li je u redu da rez koji ide preko donje usne bude više osetljiv i bolan, natečen i crven nego desni (koje su posle ovoliko dana u odličnom stanju)? Usna je jako bolna, toliko da jedva govorim i jedem, Da li je u redu ispirati čajem od žalfije? Svakako idem na kontrolu kod oralnog hirurga za nekoliko dana, ali bih volela da znam samo da li treba da brinem ili ne.

    Hvala mnogo na izdvojenom vremenu!

    Odgovoreno: 26. 05. 2020.
    • Tesko je reci ovim putem, neke tegobe moraju biti. Pristup za pomenuti zub je nezgodan i zahteva preparaciju mekih tkiva obraza i usne. U nekim slucajevima se cak i ne radi, zbog otezanog pristupa. U redu je ispiranje zalfijom, a nije naodmet da odete na kontrolu i ranije.