Danas je moj sin od 3god bio na vađenju zuba. Imao je jako lose zube i uz anesteziju su mu izvadili prva 4 zubica. Rekli su nam prvo da ce ih probat pocistit i popravit ali su bili jako crni i pokvareni. Mene brine posto ima samo 3godine kada ce njemu izrast novi zubici? Inace znam da mljecni ispadaju sa 6god i onda rastu novi. Puno bi mi znacili vasi odgovori jer sam malo i u šoku od svega danas,znam da ga boli,ipak su to 4 rane sada 😔

    Odgovoreno: 13. 02. 2020.
    • Nece odmah izrasti ali za neko vreme hoce, svakako pre 6. Ono sto je vazno do nicanja stalnih zuba jesu kontrole i eventualno izrada tzv.drzaca mesta, kako bi buduci zubi izrasli na odgovarajucem mestu. Posavetujte se sa nadleznim lekarom oko toga.

      Sto se tice vadjenja, bolje sto su ih izvadili umesto da se desi upala