Zubi četvorogodišnjaka su počeli nicati na vrijeme i svi su nikli bez problema, svi osim 4 prednja zubića na gornjoj vilici. Narasli su do 1-2 mm i kao da su nikli pokvareni. Jako su kratki, kao da ih nema. Nema bolove, niti ikakve druge probleme sa njima. Dugo je bio na bočici i vjerujem da je to uzrok problema. Mene zanima što će dalje biti s time? Postoji li šansa da nikada neće imati svoje zube ili što će biti? Naš stomatolog je rekao da ih samo ostavimo i da ce to "doći na svoje".

    Odgovoreno: 02. 10. 2019.
    • Tesko je reci. Potrebno je sacekati barem jos godinu dana, te napraviti RTG da se vidi da li postoje zameci stalnih zuba. Nesto mi govori da dugo uzimanje flasice i te kako ima uticaja, ali moguce i da postoji neki genetski uzrok.

      Ako nema tegoba za sada sacekajte, no mogu sa siurnoscu reci da se nece " samo namestiti".

      Pokusajte da ga pogleda jos neki deciji stomatolog, da cujete jos necijemisljenje nekog ko ga moze uzivo pregledati.