Postovani, lecim cetvorku gornju, svakih par dana mi ispada gips i vatica sa lekom. Danas sam usla opet da mi se opet stavi, medjutim dr je toliko gips nabila u desni, da nisam mogla sa izdrzim koliko su me bolele oko tog zuba. Morala sam skinuti visak gipsa do desni. Imala sam osecaj, jos pri izlasku iz ordinacije, blage utrnosti desni i vrha jezika kad bih presla preko zuba. S vremena na vreme zub jako pusti jak miris, utrne vrh jezika. Da li mi curi lek? Kakvog je ukusa? Da li je stetan u trudnoci, ako i iscuri. Trenudno sam 12nedelja trudnoce. Hvala puno na odgovoru. . .

    Odgovoreno: 21. 05. 2015.
    • Poštovana,
      Ne znam koji je lek doktorka stavila ali ne bi trebalo da je stetan u trudnoci. Sto se tice "gipsa" odnosno privremene plombe trebala bi doktorka da to resi na trajniji nacin kako bi se omogucilo da lek dejstvuje. Ako se budu tegobe ponavljale promenite doktora.