Postovani imam pitanje nosila sam cetiri godine fiksnu protezu ali za retenciju nisu mi nista dali cak ni mobilnu, e sada cetiri zube idu mi napred i imam duboki zagrizaj e sada kako ja mogu da vratim moje zube kako kad je bilo okey posle skidanje fiksne proteze, ja sam na vozrastu 22 godina ne bih volela i ovaj put da nosim fiksnu sta mogu da uradim ako mozete da mi pomozite, ja sam se konsultovala sa 2 doktora i su mi rekle samo fiksnu ali ne mi se nosi fiksna opet, ako mozete da mi pomozite, hvala vam unaprijed. Evo jedna slika

    Odgovoreno: 13. 05. 2015.
    • Poštovana,
      Ako su vam se zubi "pomerili" onda je jedino resenje fiksni aparat. Druga opcija, koju ne preporucujem, je protetska sanacija. U pravu ste bili da, posle nosenja fisknog aparata, obavezno nosite neki oblik retencije kako bi se zubi zadrzali u trazenom polozaju.