Jedan dečko je prao zube sodom-bikarbonom i tako uništio zubnu gleđ! Soda bikarbona je jako abrazivna, i upravo zbog te svoje abrazivnosti vrlo lako može oštetiti zubnu gleđ, pogotovo ako se često sa njom peru zubi. Zubi se mogu oprati sodom-bikarbonom samo jednom mesečno, može se pomešati soda sa par kapi hidrogena od 3% koji se kupuje u apoteci. Ali ni to ne bi trebalo raditi baš svakog meseca jer bi često i intenzivno pranje sodom abradiralo zube. I za kraj pitanje za stomatologa. Kako se leči oštećena (abradirana) zubna gleđ? Može li se izlečiti?

    Odgovoreno: 30. 01. 2015.
    • Poštovana,
      Ocigledno da ste vrlo "upuceni" u stomatologiju, te ne vidim kako to da ne znate kako se resava problem abradirane gledji!
      smatram da, obzirom da niste strucno lice, ne treba da iznostite svoje misljenje jer sajt nije tako zamisljen, vec da postavljate pitanja, na koja ce vam strucna lica odgovarati.