Imam problem sa paradentozom zadnjih desetak godina ali redovno idem na kontrole i ciscenje kamenca pa nisam imala nekih komplikacija. Medjutim zadnji put mi nisu lepo odradili i posle par meseci mi se javilo krvarenje i bol. Otisla sam kod drugog zubara, ocistila kamenac i dzepove. Uzela sam curaprox cetkicu, lakalut pastu i listerin tecnost, po preporuci. Sve to koristim redovno, medjutim posle 10ak dana od intervencije ponovo mi se javlja bol na hladno/toplo. Nije mi jasno kako i sta sad izaziva bol, da li da idem opet kod zubara ili ce se to smiriti? Hvala!

    Odgovoreno: 20. 01. 2015.
    • Poštovana,
      Osetljivost na toplo-hladno, je sastavni deo napretka obolenja, i samo je bilo pitanje vremena kada ce se pojaviti. Obzirom na navedene tegobe potrebno je hirursko lecenje parodontoze. Pogledajte sajt www. Medikdent. Com i eventualno zakazite pregled.