Posto imam veliki broj amalgamskih plombi na razlicitim zubima odlucio sam da ih zamenim. Sada bih voleo da vas pitam za koje plombe mi je najboje da se odlucim, da li za kompozitne ili glas-jonomer ili keramicke? Gde koja od ovih plombi najbolje stoji, to jest kojem zubu ili povrsini plombe najbolje odgovara neka od ovih plombi, ili mi je najbolje da sve zamenim sa keramickim plombama?

    Odgovoreno: 13. 12. 2014.
    • Poštovani,
      Generalno je najbolje zameniti jednom vrstom plombi. Svaka pomenuta grupa ima svojih prednosti i nedostataka. Da li je svuda moguce primeniti istu vrstu plombe mora proceniti onaj lekar koji to planira da radi. Pogledajte sajt www. Medikdent. Com i eventualno zakazite pregled.