Potrebna mi je pomoć, imao sam više godina proleme sa narkoticima a najviše heroinom, pa su mi zubi počeli da se rone. Sad apstiniram skoro 5 godina nisam imao recidiv ali sam na metadonskom programu. Znam da ja kao korisnik opijata verovatno imam nedovoljno gustu kost, pre svega mislim na vilicu. Treba mi savet i dalje sam na metadonskoj terapiji i život mi je mnogo kvalitetniji, ali imam koplek pred curam jer od zuba dole imam sve osim jednog skoro izvadjenog, ali na gornjoj vilici imam od zdravih zuba samo jedinicu, dvojku, desni očnjak, kutnjak šesticu i na levoj takodje gornjoj strani jedan zaub kutnjak isto šestica. Zanima me dali mogu kao prvo da popravljam zube, jer sam na metadonskoj terapiji i ako mogu dali bi mi preporučili šta da uradim? Jer mi je dosta bitno da kad se nasmejem da se nevidi nedostatak zuba što u 80% slučaja automatski ljudi pomisle ma ovo je neki narkoman i iskreno imam težak kopleks i dobio sam takodje komleks niže vrednosti. Inače dok sam imao zube bio sam stvarno lep momak. Meni je bitno dali postoji neko rešenje da namestim samo ove napred zube koji se vide kad se nasmejem, mislim na gornju vilicu a i tu su mi zdravi kao što reko kec i dvojka i desni očnjak. Voleo bi ako možete da mi date neki savet šta je najbolje da uradim. Inače znam da se sve plaća a ja sam u finansiskoj situaciji pa može da se kaže srednja klasa ako to uopšte u srbiji postoji ali to je to odprilike. Unapred hvala i nadam se da ću da dobijem odgovor koji će mi bar malo pomoći!!!

    Odgovoreno: 14. 09. 2014.
    • Poštovani,
      To sto ste bivsi narkoman i trenutno na metadonskoj terapiji nema nikakve veze sa sanacijom zuba. Tacno je da ste zube izgubili kao posledicu konzumiranja narkotika ali resenje za bezubost je identicno kao kod svakog drugog coveka. Dakle, potrebno je proceniti kvalitet preostalih zuba i potom odrediti najbolju opciju za sanaciju. Pogledajte sajt www. Medikdent. Com i eventualno zakazite pregled.