Trebam da vadim neke zube iz gornje vilice zbog paradontopatije. Iznad gornje desne sestice desni su se toliko povukle da se vidi citav korijen. Interesuje me koliko je rizicno vadjenje zuba kome se vidi citav korijen i dali moze doci do obilnog krvarenja? Dak=li se desni mogu spustite na to mjesto?

    Odgovoreno: 08. 07. 2014.
    • Poštovani,
      Vadjenje zuba u stanju u kojem su vasi zubi je vrlo lako i to sto su ogoljeni korenovi cini ceo postupak daleko laksim (ogoljeni korenovi ukazuju da nema kosti oko zuba dok desni samo prate kost koja se povukla) . Krvarenje posle takvih vadjenja je uobicajeno osim ukoliko vase opste stanje nije naruseno, sto bi ste trebali da napomenete nadleznom lekaru.