Poštovani, da li bele naslage u korenu jezika uz neprijatan zadah mogu biti simptom kandide bez ijednog drugog simptoma? Naslage sam očistila četkicom za zube koliko sam mogla da dohvatim ali nakon 5 minuta opet je koren jezika bio bele boje, a posle pranja zuba neprijatan zadah se vrati nakon pola sata. Hvala vam na odgovoru.

    Odgovoreno: 02. 07. 2014.
    • Poštovana,
      Po opisu bih rekao da nije rec o kandidi, pojava belih naslaga moze se javiti zbog vise faktora. Ako imate neprijatan zadah treba da znate da to zahteva angazovanje i potragu za uzrokom. Javite se nadleznom stomatologu, to je prvi korak.