Poštovani, zanima me da li je moguce napraviti most na donjoj vilici, ako nemam zub koji bi mi bio veza sa zadnje strane, a da jedina opcija ne bude pravljenje implanta? Naime, potrebno je da mi se uradi most na donjoj vilici (mislim da su u pitanju cetvorka, petica i sestica koji mi nedostaju) , imam sa jedne strane zub koji bi mi bio spona, ali sa zadnje strane nemam. S obzirom da mi je pravljenje implanta koji bi mi suzio kao veza sa druge strane trenutno skupa opcija, zanima me da li postoji neko drugo resenje (recimo ugradnja nekog srafa ili nesto slicno) koji bi mogao adekvatno da posluzi za izgradnju mosta?? Uradio sam protezu za taj deo, ali nisam zadovoljan ovim resenjem, pa me zanima da li, dakle, osim proteze i implanta postoji jos neko srednje resenje, koje bi mi pomoglo da napravim most na donjoj vilici?? Imam, dakle, svoj zub sa jedne strane, ali nemam cetvorku, peticu i sesticu. Unapred se zahvaljuem na odgovoru.

    Odgovoreno: 27. 01. 2014.
    • Poštovani,
      Nisam najbolje razumeo objasnjenje iako sam ga citao dva puta. Koliko sam razumeo vama nedostaju zubi u bocnom segmentu a zadnji zub, sa te strane, vam je trojka. Jedina mogucnost je ugradnja implanta koji bi bio spona (upravo sraf koji spominjete i jeste, u stvari, implant) . Drugo resenje ne postoji.