Dobar dan/ paradentopatija-od cega nastaje? To je diagnoza kod moje cerke (stare 22 god) . Boli povremeno cela vilica od donjeg levog umnjaka-tek je izasao/ nosila ranje proteze za uvlacenje donje vilice. Bila je pacijent decije ortopedije na instituu u beogradu nije valjda je to postalo razlog infekcije vilice. U panici sam jjer to moze da bude razlog da izgubi zube-a i kosta to lecenje u sadasnoj srbii ogromne novce/a njena je plata uzasno mala a ja bez prihoda i ne mogu naci posao. Zabrinuta sam -pored svih beda jos i tto. Galina

    Odgovoreno: 17. 12. 2013.
    • Poštovana,
      Morao bih pogledati detaljnije da bih vam naveo sta je uzrok obolenja obzirom da navodite i paradontozu, i izrastanje umnjaka i uvlacenje vilice. . . Uzroci paradontoze mogu biti visetruki a danas spada u vrlo cesto obolenje u citavom svetu!
      posavetujte se sa nadleznim lekarom o detaljima koji vas interesuju, jer je on upoznat sa detaljima.