Poštovani, imam 20 godina, i iz estetskih razloga obratila sam se stomatologu sa željom da popravim izgled gornje vilice. Uradila sam snimak, i ispostavilo se da u gornjoj vilici nemam stalne dvojke, na njihovom mestu se nalaze stalne trojke, a na mestu trojki mi se nalaze mlečne trojke. Naime, raspored mojih zuba su: mlecna trojka, trajna trojka, jedinice, trajna trojka, mlecna trojka. Stomatolog je predlozio da se izvade obe mlečne trojke, i da se postavi fiksni aparat na gornjoj vilici tako da se svi zubi pomere za po jedno mesto. Sa obzirom da su mi svi ostali zubi u redu, i u potpunosti zdravi, nisam bas oduševljena ovom idejom. Koliko sam ja shvatila, nosila bih protezu, pored toga bih imala dve poveće šupljine u ustima (vidljive) , a ni posle tih godina nošenja proteze vilica ne bi imala prirodan izgled, tj bi ostali šiljati očnjaci na mestu dvojki, cetvorke na mestu trojki i tako dalje. Zanima me da li imam neku drugu alternativu? Ti mlečni zubi će sigurno otići, pa da li postoje drugi načini, eventualno brži, da se nadomesti zub koji fali? Koje su mi uopšte opcije? Hvala na odgovoru.

    Odgovoreno: 01. 03. 2013.
    • Poštovana,
      Opcija koja je na raspolaganju pored ortodontskog lecenja je da se nedostajuci zubi nadomeste protetski bilo ugradnjom implanata bilo izradom mostova. To resenje je svakako brze. Za primenu najbolje opcije potrebno je naciniti detaljan pregled. Pogledajte sajt www. Medikdent. Co. Rs i eventualno zakazite pregled.