Postovani, imam prilicno los kvalitet zuba, pri tom veliki strah od zubara. Trudim se da sto vise vodim racuna o higijeni usta i zuba, ali pre 15ak dana, desni iznad godnja, prednja 4 zuba su pocele da se povlace na gore. Isao sam kod zubara i prepisao mi je rastvor za ispiranje. Otisao sam u apoteku da kupim to, a odgovor je bio da se taj rastvor ne proizvodi, tako da sam ih zamolio da mi daju rastvor koji je istog ili slicnog sastava i koji se koristi u svrhe koje su meni potrebne. Koristio sam taj rastvor na nacin koji mi je objasnjen i jos sam procitao uputstvo koje se nalazi u pakovanju. . Stanje se nije popravilo, osim sto se krvarenje smanjilo. Cak sta vise, desni su se jos vise povukle na gore uz konstantan neprijatan, cak i bolan osecaj, posebno dok jedem. Da li postoji neki lek koji ima trenutno i umirujuce delovanje na desni, sa kojim cu moci da vratim desni u normalu. Hvala unapred.

    Odgovoreno: 14. 01. 2013.
    • Poštovani,
      Potreban je detaljan pregled da se utvrdi uzrok obolenja kao i stanje desni. Ono sto je sigurno jeste da vam nikakvi rastvori nece pomoci da se stanje dovede u normalu, bez strucne pomoci. Pogledajte sajt www. Medikdent. Co. Rs i eventualno zakazite pregled.