Poštovani/a, danas sam stavio fiksnu protezu. Imam nekoliko pitanja: 1. Da li mogu da ispiram usta hladnim ceđenim suncokretovim ulje? 2. Da li nešto ne smem da jedem? 3. Koliko puta dnevno trebam da perem zube? 4. Koju četkicu (i pastu) preporučujete? Unapred hvala, pozdrav.

    Odgovoreno: 03. 11. 2012.
    • Poštovani,
      Ne shvatam poentu ispiranja usta hladnim cedjenim suncokretovim uljem. Imate svu slobodu sto se tice jela ali je pitanje koja jela ce vam prijati zbog bravica na zubima (to cete sami shvatiti vremenom) . Sto se tice higijene najbolje je posle svakog jela ocistiti zube. Pitanje u vezi cetkice - ne mogu vam objasniti putem teksta ali raspitajte se u apoteci koje su cetkice podesne za fiksne proteze. Ove informacije je trebao da vam pruzi i nadlezni ortodont.