Da li problemi sa cistom na korijenu zuba mogu da uticu na negativan rezultat kod zelje za ostvarivanjem trudnoce i da li taj problem sa zubnom cistom moze da utice na plod ukoliko ipak ostanem trudna??

    Odgovoreno: 02. 08. 2012.
    • Poštovana,
      Ne postoje istrazivanja koja bi potvrdila da cista korena zuba utice na trudnocu, i smatram da biologija obolenja nije takva da bi uticala na prirodni ritam trunoce. No, obzirom da znate da imate cistu potrebno je zbog vas same da se resite iste jer ce ona napredovati i svako kasnije uklanjanje trazi opsirniju hirursku intervenciju.