Postovani/a, imam pitanje u vezi sa nadomjestanjem nedostajucih zuba, tacnije zeljela bih cuti vas savjet u vezi sa situacijom koju imam na gornjoj lijevoj strani gdje mi nedostaju cetvorka i sestica. Molim vas posavjetujte me koje rijesenje bi mi bilo bolje i dugotrajnije - da li da, za pocetak, ugradim implantat na mjestu nedostajuce cetvorke i time rijesim - u prvom pogledu problem estetske prirode ali i "sacuvam" peticu a i sedmicu od brusenja. . . Ili je bolje rijesenje varijanta da uradim most kojem bi predhodilo busenje i ciscenje kanala na petici i sedmici (nadomjestila bih nedostajucu cetvorku ali i sesticu) . Zeljela bih da cujem vase misljenje po pitanju kvaliteta, estetike i okvirne cijene na trzistu - u evrima. Cijena jeste vazna, ali ipak dajem prednost dugotrajnosti zuba, zato vas molim za iskren odgovor. Unaprijed vam se zahvaljujem na savjetima i strucnom misljenju. U prilogu saljem snimak cjelokupne vilice - za koji se nadam da ce vam biti od pomoci u davanju preciznijeg misljenja. Jos jednom najljepse hvala! Pozdrav jelena

    Odgovoreno: 25. 06. 2012.
    • Poštovana,
      Moja ocena ce biti samo na osnovu rtg snimka a za konacan nalaz je, ipak, potreban i klinicki pregled zuba. Najpre je potrebno utvrditi sta planirate sa ostalim bezubim podrucjima. Ako vam je cilju cuvanje zuba onda u svim regijama preporucujem implante a ako je to neizvodljivo (finansijski, vremenski itd) onda preostaje izrada mostova. Sto se tice cene one variraju od ordinacije do ordinacije. Ako ste blizu ns pogledajte sajt www. Medikdent. Co. Rs i eventualno zakazite pregled, gde cemo detaljnije utvrditi situaciju u ustima a takodje i finansijski aspekt celog rada.