Na utakmici sam istegao ligamente, i odma taj dan sam otisao na Banjicu i oni su mi stavili gips.Prvo interesuje me da li je gips pravo resenje? posto sam od mnogo ljudi cuo da gips samo jos kod nas u Srbiji stavljaju za to. Drugo interesuje me koliko ce trajati oporavak? posto se profesionalno bavim fudbalom, pa me interesuje kada cu moci da se vratim na teren..i ako imate neki savet da mi date! unapred HVALA PUNO

    Odgovoreno: 26. 08. 2008.
    • Ne znam koji ste ligament istegli. U najnovijoj sportsko-medicinskoj praksi ako nije došlo do pucanja ligamenata gips se ne stavlja. Gips obično stvara kontrakturu dela tela koji je obuhvatio, tako da oporavak sportista, u zavisnosti od lokalizacije, može da potraje mesec dana, a nekad i više.