Pre mesec dana sam imala povredu misica(ne znam tacno kako se zove misic izmedju vrata i ramena)prilikom vezbanja i to me je pomalo bolelo kao kad uhvati promaja,osecala sam bol pri podizanju tereta i ruke u vis.Nisam isla kod lekara mazala sam kreme i to je proslo,ali i dalje osetim ponekad prilikom podizanja tup bol vise kao nelagodnost.Sta mislite o cemu se radi i sta bi trebala da uradim?

    Odgovoreno: 26. 08. 2008.
    • U predelu gde ste se povredili pored mišića (kod Vas se najverovatnije radi o mišiću sternocleomastoideusu) nalzi se i nervni splet (plexsus brachialis) koji može da bude uzrok Vašeg bola. Često je i ligamentni deo oštećen (ligamentum acromioclavicularis, kao i ligamenti ramena svenoidalni i glenoidalni. Ujedno i mišićni splet u ramenu Vam otežava normalno podizanje ruke (m.supraspinatus) kao i pripoj tetive na muskulusu deltoideusu. Sve ovo sam vam objašnjavao da shvatite da morate do kraja da izlečite trenutnu povredu, jer vremenom može da da komplikacije koje se veoma teško saniraju. Obavezno idite na hidro i kineziterapiju i ponovo se uključite u fizikalni tretman. Posle ovoga očekujte dobre rezultate.