Postovani doktore, Pre par meseci na treningu u teretani povredio sam rame. Dijagnoza: Nagnjecenje prednje kapsule ramena. Treniram i dalje, ali osecam kako mi to rame pucketa i kada napravim samo obican krug sa rukom. Ponekad to ume da bude i neprijatno, jer se necuje samo taj zvuk, vec i zaboli i imam utisak kao da mi ispada rame. Zanima me kako da se resim ovog problema?

    Odgovoreno: 17. 08. 2008.
    • Rameni zglob je najmanje obezbeđeni zglob čovekovog tela. Vama rame nije iščašeno, ali je došlo do istezanja glenohumeralne tetive ramena i to što osećate, pucketanje, najverovatnije je malo slabije podmazivanje tetivno- ligamentarnog dela zgloba ramena, a bol koji Vam se periodično javlja u ramenu najverovatnije potiče od povećane preopterećenosti u nekim segmentima treninga.