EHO pregledom kolena utvrdjeno je:\"u mekim tkivima sa medialne strane i distalnom delu od patele izdvaja se hipo ehogenija tumefakcija.Struktura izgleda masnog tkiva.Velicina promene je 30 x 8,8mm.Ostala meka tkiva bez vidljivih promena\". Da li se radi o vrsti tumora, cisti? Radi se o dobrocudnim promenama. Da li su moguce komplikacije?Bavila sam se rukometom 3 godine, ne bas intenzivno, nikada nisam imala povredu kolena.Imam 34 godine. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 17. 08. 2008.
    • Najverovatnije se radi o cističnoj promeni, kao i sami što kažete benigne je malformacije, tako da nekih ozbiljnih smetnji ne bi trebalo da imate. Jedino šta može da bude to je nelagodnost ako ova cistična promena počne da raste i da vrši pritisak na ostale unutrašnje strukture kolena. Onda je neophodan hiruški zahvat. Dotle se slobodno bavite umerenim sportskim aktivnostima - rekreativnim sportom.