kao dete (pocetak osnovne skole) sam pala na trticnu kost ...sada imam 44 godine.. tek kasnije od osnovne skole sam primecivala da tu nemam blagu krivinu kao sto treba nego je mnogo veca.. snimila sam kicmu pre 3 godine i vidi se da je taj hrskavicavi (mekani) deo mnogo vise povijen unutra...inace imam malu kilazu i kad se sagnem tj.kad izbacim zadnji deo (istrtim se) ta kost od kicme se bas vidi kao izbocina... dali je moguce to ispraviti osim sto vizuelno ne izgleda lepo posebni akcenat bih dala na sedenje koje je jako bolno pogotovu kad ne sedim pravo nego se malo ispruzim na fotelji ili slicno....naravno lezanje na tvrdoj podlozi nije moguce...moje pitanje je dali se to moze ispraviti ..dali postoje neke vezbe za to...jos bih htela da znam gde da se obratim za vezbe (osim doma zdravlja) koje su za korekciju cele kicme cula sam da pilates vezbe tu dosta pomazu naravno uz prisustvo lekara...

    Odgovoreno: 17. 08. 2008.
    • Sacrococigealna (trtična) kost je zakržljala kost i operativni zahvat ne bi pomogao da dođe do nekog posebnog funkcionalnog olakašanja. Estetske promene nisu moguće. Pilates vežbe uz konsultaciju sa lekarima specijalista sportske medicine i fizikalne medicine (oni će predložiti i nadgledati vežbe) možete da primenjujete. Vežbe u ovim godinama ne mogu da isprave promene koje su kod Vas prisutne, ali sigurno mogu da Vam olakšaju tegobe.