Postovani, pre dva meseca sam zadobio prelom trece metatarzalne kosti levog stopala. Nosio sam gipsanu cizmu i kasnije isao na fizikalnu terapiju. Bio sam sve vreme bez bolova. Poceo sam da radim i poslednjih dana imam bolove i otok u tom delu stopala. Javio sam se svom fizijatru i dobio ponovo fizikalnu terapiju ali bolovi su za nijansu manji. Interesuje me da li je ovo uobicajena rekcija na prelom i sta dalje da radim? Veliki pozdrav, hvala.

    Odgovoreno: 12. 08. 2008.
    • Prvo, sa trenažnim procesom se preuranili (za ovakav vid preloma kod sportiste se predlaže najmanje tri meseca pauze). Imajući u vidu da na stopalo naleže cela težina tela postoji mogućnost da je kalusno mesto (mesto gde prelom zarasta) delimično pretrpelo određene promene, pa Vi sada osećate bol. Savetujem Vam radiološki pregled, koji je najmerodavnij za konačnu dijagnozu. Fizikalna terapija je samo od koristi, a predlažem magnet, laser i interferentne struje. Ovakvi nalazi su česti posle povreda na stopalu.