Dragi doktore, na fudbalu pre oko 2 meseca sam pokidao prednje ukrstene veze kolena. operisan sam 7. jula i oporavak tece zaista sporo a ja se veoma slabo krecem. krenuo sam na rehabilitaciju. zelim da Vas pitam koliko ce oporavak trajati, i da li cu moci normalno da se krecem? samo da napomenem da sam pre 2 godine imao opraciju meniskusa. unapred zahvalan

    Odgovoreno: 12. 08. 2008.
    • Prednji ukršteni ligament kolena je najteža povreda kolena kod sportiste. Oporavak traje od šest do devet meseci, sve zavisi od težine povrede, metode kojom je operacija rađena i pravilnim rehabilitacionim postupkom koji je ponekad i najvažniji. Morate imati strpljenja, jer svaka ishitrena odluka da se počne sa fizičkom aktivnošču može po Vas da ima fatalne posledice. Ako se držite saveta lekara koji vodi Vaš oporavak uspeh je skoro zagarantovan, kao i povratak na sportski teren.