Zdravo imam 16 godina i ima urodjenu preponsku kilu samo sa desne strane i nikada me nije bolelo niti mi je pravilo neke probleme. Ja sam se konsultovao sa lekarom i on mi je rekao da je jedino resenje operacija. Vec nekoliko godina se aktivno bavim plivanjem i od velikog znacaja mi je taj sport. Zanima me kakva je to operacija i koliko bi morao da pauziram sa treniranjem posle operacije. Unapred hvala

    Odgovoreno: 28. 11. 2010.
    • Poštovani,
      Sa uvođenjem laparoskopskog načina operacije preponske kile oporavak je izuzetno brz (od 2 do 6 nedelja) . Savetujem da što pre uradite operativni zahvat kako bi uspešno nastavili sa sportskom karijerom.