Profesionalno se bavim kosarkom. Na utakmici sam povredio koleno. Izletela mi je casica, prosetala levo, desno i vratila se u svoj polozaj. Radjena mi je magnetna rezonanca dva puta za tri dana. Dijagnoza pokidani prednji ukrsteni ligament, ruptura meniskusa parcijalna. Doktor iz nisa preporucivao je odmah operaciju, koja kosta 2500 eura. Isao sam u n. Sad. Tamo mi j receno za mesec i po dana operacija 1700 eura, za to vreme nosenje imobilizatora. Posle svega otisao sam na banjicu, dve nedelje nosio longetu, mesec dana fizikalnu terapiju, a onda na osnovu obicnog odokativnog pregleda receno mi je da idem i dalje na vezbe snage, za mesec dana da krenem sa treninzima, i da operacija ne treba, da se mogu aktivno baviti sportom i sa pokidanim prednjim ligamentom bez problema. I naravno da se javim 20 januara 2011 na kontrolni pregled. U dilemi sam, ne znam ko je u pravu, ko nije, potpuno sam zbunjen. Pomozite mi nekim vasim misljenjem.

    Odgovoreno: 28. 11. 2010.
    • Poštovani,
      Pošto ste bili u nišu na pregled pretpostavljam da stanujete u blizini. Javite se u dispanzeru za sportsku medicinu (zetska b. B) u nišu, rado bih vas pregledao i dao svoje mišljenje. Ovako je veoma teško precizno se izjasniti.