Postovanje, imam problem sa koljenom, najvjerovatnije sam istegao zadnje ukrstene ligamente, moja pitanja glase, sta treba da uradim da me prodje to i da li postoji neki nacin da se to izlijeci a da se ne ide na operaciju? Inace kad trcim ne boli me toliko ali kad uradim neki nagli pokret kad savijem koljeno onda osjecam bol i zateze me. Hvala unapred.

    Odgovoreno: 28. 11. 2010.
    • Poštovani,
      Prvo treba utvrditi preciznu dijagnozu. Uradite mri (magnetnu rezonancu kolena) , ili ehosonografski pregled kolena. Sa nalazima se javite specijalisti sportske medicine u vašem mestu. Obično kod povreda koje ste veoma oskudno opisali operativni zahvat nije potreban, već odgovarajući fizikalni tretman i jačanje mišića butine (aktivni stabilizator kolena) .