Zdravo, imam 20 god i poslednive 2 meseci povtorno pocnav da treniram fudbal posle 2 god. Pauza. Posle eden suterski trening pocustvuvav slabi bolki vo muskulite na predniot goren del na nogata (mislam deka se vika kvadriveps: ) posle dva dena skoro i da ne osekav bolki pa pak trenirav i posle silno sutiranje na topkata imav posilni bolki na istoto mesto pa go prekinav treningot. Posle toa muskulot mnogu me boli koga ke go stegnam i duri i pri odenje. Dali se raboti za istegnuvanje na muskulot? Sto da prevzemam za da se oporavam, i sto da pravam za da ne ja povtoram povredata vo idnina? Odnapred blagodaram. Pozz

    Odgovoreno: 14. 11. 2010.
    • Poštovani,
      Uradite ehosonografski pregled butnog mišića. Bitno je otkloniti sumnje da li je došlo do istezanja, delimičnog kidanja, ili potpunog kidanja mišića. Ako nalazi budu dobri, najverovatnije je kod vas došlo do nagomilavanja mlečne kiseline (upala mišića) i nemogućnosti korišćenja glikogena kao energetskog pokretača mišića. Kosultujte specijalistu sportske medicine koji može na osnovu vaše fizičke spreme da predloži nivo treninga kako do povreda ne bi dolazilo.