Postovani, zadnjih dva meseca sam se aktivirala po pitanju vezbanja nakon duzeg vremena. Vezbanje mi izuzetno prija zadnjih par dana osecam jaki, skoro paralisuci bol u potiljku-desno pri vezbanju ramenog pojasa, npr. Sklekovi. I po prestanku vezbi, jaka bol polako nestaje, ostavljajuci tupu, pulsirajucu bol za sobom, koja traje i do sat vremena. Naglasavam da je bol iskljucivo potiljacno desno izuzetno jakog inteziteta srdacan pozdrav

    Odgovoreno: 10. 10. 2010.
    • Poštovana,
      Intenzitet treninga nije odgovarajuć vašim funkcionalnim mogućnostima. Najverovatnije je došlo do nagomilavanja mlečne kiseline u mišićima vrata, tkz. „upala mišića”, a bol se javlja jer oporavak nije u potpunosti završen. Savetujem vam da se nekoliko dana odmorite, a nakon toga, javite se specijalisti sportske medicine koji će na osnovu pregleda odrediti vaše stvarne sposobnosti i dozirati optimalni trenažni proces