Pozdrav. . Imam problem u sa boli u laktu. Treniram odbojku i na treningu sam poceo da osecam bol u predelu lakta kojoj je bilo tesko odrediti tacno mesto boli jer se prostirala od polovine nadlaktice pa do sake, tacnije palca u kojem sam osecao blagu struju. Sve je pocelo tako sto sam nakon loma prsta poceo da svaki dan jacam podlakticu stiskajuci oprugu, radio zgibove. . I sve to na poslu, ne zagrejan. Pre treninga sam se jedne veceri obarao ruku sa bratom i na tom treningu je bol pocela. Ne mogu da procenim jel je rec o gornjim ili donjim nadlakticnim misicima. Utakmice mi pocinju uskoro a bol se javlja za vreme aktivnosti i nije podnosljiva. Molio bih za koristan savet, koje kreme, lekovi?? Unapred hvala. .

    Odgovoreno: 10. 10. 2010.
    • Poštovani,
      Javite se specijalisti sportske medicine na pregled. Najverovatnije se radi o epicondilitisu medalisu koji je karakterističan za vežbe i treninge koje ste imali, a koji nisu bili odgovarajući vašim stvarnim mogućnostima. Prekinite sa opterećivanjem lakta i počnite sa fizikalnim tretmanom (laser, ultrazvuk, tens, magnetno impulsno polje) najmanje 15 dana. Nadam se da će to dati prave rezultate iako su povrede lakta dosta specifične i traže veliko iskustvo lekara koji vas leči.