Molim za odgovor. Imam 17 god. Treniram fudbal u jednom klubu u pancevu. Na jednom treningu osetio sam blag bol u desnoj nozi tj u prednjoj lozi. Posle 2-3h bol je postao jak. Kada sam ustao nisam mogao da podignem nogu da obucem pantalone. Probo sam da sutiram loptu kada je sutnem osecam bol. A i kada trcim isto osecam bol. Mazem nogu sinedolom i hepatrombinom. Molim za pomoc, sta da radim. Za 5 dana mi pocinje sezona. Dali moze da se izleci, ova povreda za 5 dana. Veoma mi je bitno redovnim treniranjem dobio sam mesto u prvoj postavi, sada ova povreda sve moze da mi poremeti. Molim vas za odg

    Odgovoreno: 25. 08. 2010.
    • Poštovani,
      Uradite ehosonografski pregled povređenog dela tela. Po opisu, najverovatnije se radi o istegnuću pripojnih mišića u ingvinalnoj (preponskoj) regiji. Mala je verovatnoća da ćete se oporavati u tako kratkom vremenskom intervalu. Jačajte abdominalne (trbušne) mišiće, posebno muskulus iliopsos, popularno nazvan „držač prepona” i mažite masti kao i do sada. Obavezno se javite specijalisti sportske medicine na pregled.