Postovani doktore obracam vam se jer imam problema sa levim kolenom.Pre oko desetak godina pojavila mi se kao izraslina na spoljasnjoj strani tada sam uradio rengenski snimak i doktor mi je reko da to nije kost reko mi je da je to masno tkivo.U to vreme koleno me je bolelo nekih mesec dana a onda povremeno bolelo ali po dva tri dana.Sada mi se opet pojavio bol pa vas molim da mi date savet kako da resim problem.Ja se nalazim "na kraju sveta"( u Norveskoj) ali trenutno nisam u mogucnosti da dodjem u skorije vreme u Srbiju pa vas molim ako mozete da mi pomognete i preporucite terapiju jer u ove ovde doktore iskreno nemam poverenja.Unapred HVALA

    Odgovoreno: 15. 06. 2008.
    • Savetujem Vam da u Norveškoj uradite magnetnu rezonancu kolena. Radiološkim snimkom apsolutno niste mogli da dobijete odgovor za Vašu povredu (sem preloma i dislokacije zgloba). Kod vas postoji mogućnost da se usled određene sinovijalne iritacije formirao otok (izraslina). Ako se radi o ateromu, ili fibromu (benigne malformacije mekog tkiva), nije loše uraditi lakši hiruški zahvat kojim bi odstranili izraslinu sa celom njenom kapsulom. Ipak, savetujem da uradite gore navedeno ispitivanje (magnetnu rezonancu) i da mi rezultate dostavite preko "Stetoskopa” kako bih mogao precizno da Vam predložim terapeutsku proceduru.