Pozdrav, imam manju povredu prepone na desnoj nozi i treniram fudbal. Bol se javlja kad sutiram loptu, a do povrede je doslo takodjer kada sam sutirao loptu. Kako to lijeciti?

    Odgovoreno: 12. 07. 2010.
    • Poštovani,
      Javite se specijalisti sportske medicine na pregled da bi se ustanovilo da li se radi o povredi prepone, ili primicača. Radite vežbe za jačanje trbušnih mišića, posebno muskulusa iliopsoasa, “držača prepone”. Ove vežbe su se pokazale kao najbolji lek za lečenje povreda ingvinalnog (preponskog) dela tela.