Ne znam koliko sam pogodio oblast ali mislim da je pocelo kao sprtska povreda. Krenuo sam u teretanu, isao 2 i po meseca i onda je pocelo desno rame da me boli posebno kada bih radio sa tegovima, pri spustanju osecao bi kako kvrcne nesto, preskoci u ramenu. Od 1. Juna sam prestao da radim, da vidim da li ce se srediti. Ono zbog cega pisem i sto me najvise brine je sto je u poslednje vreme pocela cela desna ruka da mi "trni", i imam trzanje iznad palca, i jedno 4-5 cm iznad zgloba sake bas mogu i da vidim kako se trza, kako se skuplja i opusta ne znam sta je tu, ali osecam neku "krupniju zilu" pod prstima. Ako mozete bar da mi kazete da li je ozbiljno posto sam sad u sred ispitnog roka pa bih sacekao tek pocetkom jula da odem kod doktora

    Odgovoreno: 28. 06. 2010.
    • Poštovani,
      Nervni splet koji polazi iz vratnog dela (plexus brashialis) i prolazi kroz rameni i pazušni deo, dalje prolazi kroz lakatni deo i deli se u dva spleta: jedan, koji ide prema palcu (nervus radialis) i drugi: prema malom prstu (nervus ulnarisa) . Iz ovako kratkog opisa možete da vidite da bol u ramenu može da ima povezanost sa svim simptomima koje sada imate. Nemate potrebe da idete odmah kod lekara (završite ispitni rok) , a od terapije uzmite tablete b komleksa koje će relaksantno da deluju na nervni deo. Takođe, uzmite i miorelaksant. Nije indikovana masaža. Vežbe - samo uz prisustvo stručnog lica (specijaliste sportske medicine) izvinite zbog zakasnelog odgovora.