Postovani, moja cerka, 1997 god. , aktivno trenira odbojku 2 godine. Pocetkom maja je prelezala mononukleozu, bez temperature samo sa jakim bolom u grlu. Jetra joj je bila o. K, samo slezina neznatno uvecana. Kontrolni nalazi su super. Moramo uraditi nalaze jos krajem jula. Koliko dugo se ne moze baviti sportom tj, trenirati hvala

    Odgovoreno: 28. 06. 2010.
    • Poštovana,
      Po pravilu, 6 do 9 meseci je neki minimum za povratak sportskim aktivnostima. Pojedini autori kod atipičnih mononukleosa predlažu da sa treningom može da se počne za tri meseca. Predlažem da konsultujete infektologa i da se nakon toga sa komletnim izveštajam obratite specijalisti sportske medicine koji će dati konačno mišljenje. Izvinite zbog zakasnelog odgovora.