Postovani doktore, imam cerku koja ima 12 godina recitemi koje aktivnosti su dovoljne preko dana za nju? hvala unapred

    Odgovoreno: 08. 06. 2008.
    • Vaša ćerka je u adolescentnoj (pubertetskoj) fazi gde je izražen ubrzaniji rast, kao i hormonske promene koje prate ovaj period. Najbolje je sa njom razgovarati kojim bi sportom želela da se bavi, a nakon toga konsultujte specijalistu sportske medicine o željama vaše ćerke. Ako mi dostavite njene antropometrijske parametre: telesnu masu i telesnu visinu, kao i želju kojim bi sportom želela da se bavi, možda bih ja mogao delimično da Vam pomognem da li je to sport za nju ili ne i da dam predlog.