Pozdrav. . . Imam veliki problem: ) aktivno treniram taekwondo vec par godina i nevjerovatno uzivam u zaru ovog sporta. Prije mjesec dana sam u borbi osjetio jaku bol u zglobu nakon udarca u protivnika. Mislim da je u pitanju skocni zglob jer nakon toga ne mogu normalno skakat na nozi a da ne boli, nekad cak i ne mogu hodat normalno (moram malo zakriviti nogu da ne bo boljelo) . Pauzirao sam mjesec dana, odmarao nogu i mislio sam da mogu ponovo pocet s treninzima. Juce sam otisao na trening i udario fokuser 2 puta i to je bilo to: / pravo boli: (ne boli me s vanjske strane, kao kad iskrenete nogu, nego nekako s unutrasnje. Kad napnem zglob (da se vidi ona velika zila od palca) osjetim bol, ali kad onda pokusam okrenuti zglob na vanjsku stranu malo nakoso osjetim vrlo jaku bol s lijeve strane te zile. Sta je u pitanju i kako se lijeci? Mislim da su mi kosti slabe jer sam cesto povrijedjen, pa mi je vise zao davati pare za doktora svako malo. Da prestanem trenirati ovaj sport necu jer je to moj nacin zivota: ) pomozite mi! Ima li koja preporucljiva krema ili vrijeme mirovanja? Mirovao sam mjesec dana pa nista: (help! Lijep pozdrav. . .

    Odgovoreno: 11. 06. 2010.
    • Poštovani,
      Uradite mri stopala. Sa postavljenom dijagnozom se javite meni ili bilo kom specijalisti sportske medicine u vašem mestu koji će propisati adekvatnu terapiju. Iz prakse, mogu vam reći da se ove povrede nakon fizikalnog tretmana saniraju. Za početak, neophodno je strpljenje i upornost. Ako toga bude, uspećete.