Postovani doktore, molim vas da mi pomognete. Naime, od pre godinu dana osetila sam da imam otok na kolenu. Nije me bolelo. Kao devojcica sam se bavila atletikom i imala sam sportsku gradju i bila sam dosta vitka. Medjutim u trudnocama, prvoj, a kasnij i u drugoj sam dobila 20 kilograma viska koje nikada nisam uspela da vratim. Kolena su morala da nose toliki teret, i ja pretpostavljam da je rezultat svega toga otok unutrasnje strane jednog kolena. Ne boli me toliko jako, ali prilikom cucnjeva osetim bol. Dosta ruzno deluje, a mene interesuje, da li sam u pravu kada kazem da je taj otok i taj deformitet upravo uzrokovan mojom preteranom telesnom masom. Jos da napomenem, da radim u kancelariji i da se slabo krecem. Hvala.

    Odgovoreno: 11. 06. 2010.
    • Poštovana,
      Uradite mri (magnetnu rezonancu) kolena. To je način da se postavi radna dijagnoza i sa kliničkim pregledom odredi terapija koja će dovesti do izlečenja kolena. Pretpostavka da je telesna masa i nedovoljna fizička aktivnost glavni uzrok promena na kolenu nema utemeljenja u sportsko - medicinskoj praksi. Konsultujte specijalistu sportske medicine sa nalazima koje dobijete.