Imam 18 godina i slomio sam nogu. Nalaz rtg-a je glasi fraktura lateralnog maleola. Doktor mi je stavio gips 6 tjedana i hodanje sa štakama. Ja sam gips skinuo sam kod kuće dan prije kontrole. Kad sam došao na kontrolu doktor je bio sav neki mrzovoljan i rekao mi je da moram još 6 tjedana hodati sa štakama i da vježbam nogu. Mene zanima da li ja stvarno moram još 6 tjedana koristiti štake i kada bih mogao ponovno igrati trenirati i početi igrati nogomet jer uskoro imam jednu važnu selekciju. Unaprijed hvala.

    Odgovoreno: 05. 06. 2010.
    • Poštovani,

      ponovite pregled kod doktora. Na osnovu dijagnoze, a bez pregleda, teško je konstatovati da li treba još da nosite gips. U mojoj praksi šest nedelja je dovoljan period da se sanira problem koji ste imali i da se započne sa fizikalnim tretmanom. Ako u vašem mestu imate specijalistu sportske medicine obavezno mu se javite na pregled.